ČVRSNICA - VRAN PLANINA_plan

ČVRSNICA (vrh Veliki Vilinac (2118 m)/Hajdučka vrata - VRAN PLANINA (vrh Veliki Vran (2074 m)) -
19.-21. veljače 2016. - vodič : Željko Vinković

Plan akcije :

19.veljače 2016.,petak
13.00 – polazak iz Bjelovara (kombi ili osobni automobil)
Bjelovar–St. Gradiška–Banja Luka-Jajce–Bugojno–Kupres-Tomislavgrad-Blidinje (oko 400 km)
20.00 dolazak i smještaj u plan. domu „Blidinje“ (upravlja PD „Orlova stina“ Tomislavgrad)

20.veljače 2016.,subota – vrh VELIKI VILINAC (2118m) – HAJDUČKA VRATA
6.00 – polazak vozilom do parkiralište u Velikoj Vitlenici (1470 m) – početna točka uspona
Velika Vitlenica – plan. sklonište Zaglavlje (1560 m)- vrh V. Vilinac (4 sata)
povratak s vrha do plan. doma „Vilinac“ (odmor, okrjepa)
pl. dom „Vilinac“–Hajdučka vrata (1 sat)/spuštanje Hajd. vrata–V. Vitlenica (3 sata)
17.00 sati povratak u planinarski dom „Blidinje“

21.veljače 2016.,nedjelja – vrh VELIKI VRAN (2074 m)
7.00 – polazak na uspon od motela Hajdučke vrleti (1220m)_ uspon 2,5-3 sata
Vidici – S (prema Rami i Raduši), Z (prema Tomislavgradu i Livnu), I (prema Prenju),
J (prema najbližem „susjedu“, Čvrsnici od koje ga dijeli Dugo polje i jezero Blidinje).
Rijetka su mjesta s kojih istovremeno možete vidjeti tri jezera: Ramsko, Buško i Blidinjsko.
11.00 silazak s vrha (1,5 sati)
13.30 - polazak kući
Svaki polaznik na izlet ide na vlastitu odgovornost !
OBAVEZNO ponijeti važeću putovnicu ili osobnu iskaznicu te planinarsku i zdravstvenu iskaznicu.
Ponijeti hranu i piće , odjeću primjerenu zimskim uvjetima, cepin, dereze, štapove,
bateriju, naočale, kremu za sunčanje, te rezervnu odjeću.
U domu na raspolaganju je kuhinja, plin, štednjak na drva, tuš i ostalo. (cijena noćenja- 50 kuna).
Vodič zadržava pravo promjene plana izleta u slučaju nepredviđenih okolnosti.

Vodič :
Željko Vinković