Plan akcija Visokogorske sekcije u 2016. godini

Okvirni godišnji plan. Datumi izleta mogu se mijenjati po dogovoru, radi loših vremenskih prilika ili iz objektivnih razloga o čemu ćete biti obaviješteni u detaljnim programima izleta na web stranici, sastancima i vježbama.

Zimski usponi

19.-21. veljače
BiH - Čvrsnica (Veliki Vilinac (2113m) - Hajdučka vrata)
Vran planina - turnim skijama na Veliki Vran (2074m) (Vinković)

19. ožujka
Koprivnica - Multimedijalna prezentacija visokogorskih filmova

ožujak / travanj / svibanj - (Slovenija)
Mala Mojstrovka – Prisojnik (Filipović, Pavić)
Krn (2244 m) (Pavić)
Mangart (2679m)

Ljetni usponi

18.-19. lipnja
DOLOMITI (Italija) (u organizaciji SVP Bilo Koprivnica)

8.-10. srpnja
Bitovnja – Pogorelica – Vranica / Planinama srednje Bosne (Vinković)

Srpanj / kolovoz / rujan / listopad - (Slovenija)
Stenar (2501m) - Razor (2601m)
Ferata Češka koča – Skuta (2533 m)
Škrlatica 2740m - Špik 2472m

Projekcije planinarskih uspona i filmova svaki treći četvrtak u mjesecu na Kamenitovcu (18.00). Ostali četvrtci od 18 sati na vodotornju Borik (vježbe) - rad s opremom i tehnike u visokogorstvu - čvorovi, izrada naveza, penjanje, osiguravanje, abseil, sidrišta, sistemi za podizanje i spuštanje.