SVEČANA SKUPŠTINA HPD “BILOGORA” BJELOVAR

Proslavu 90. obljetnice planinarstva u Bjelovaru planinari HPD "Bilogora" započeli su Svečanom skupštinom održanom 3.ožujka 2013. u planinarskom domu "Kamenitovac"

Na Svečanoj skupštini dodjeljena su priznanja zaslužnim članovima i Društvima za dugogodišnji doprinos . Odlukom Upravnog odbora Društva sa sastanka 22.siječnja 2014. godine dodijeljena su slijedeća priznanja:

Za izuzetan dugogodišnji doprinos u radu HPD „Bilogora“ dodjeljena je kutijica s pločicom i prigodna medalja
ĐURI GUSTOVIĆU, VERI PAUŠKA, NADI FRANČIĆ, ŽELJKU VINKOVIĆU

Zahvalnica za doprinos u radu Društva i prigodna medalja
SINIŠI ATLIJI, MILANU RAJŠIĆU, TIHOMILU TOMIĆU, ELIZABETI KOSAR, BRANKU HRŽENJAKU, MARGARETI TABAR

Prigodna medalja za doprinos u radu Društva
RUŽI MILIĆ, IVANU LEGINU, LJUBICI JEŽIĆ, IVANU ŽELIPSKOM, DANIJELU RUŽIĆU, GORDANI ČESI, MARIJANU ŠNEPFU, DARKU BOGELJIĆU, NIKOLINI MARINIĆ

Zahvalnica za suradnju i podršku povodom 90. obljetnice osnutka i djelovanja
DAMIRU BAJSU, PERI SABLJAKU, MATIJI ĆURIĆ, JASMINI FILIPAN. ZLATKU ŠKLEMPU, ZORANU SJEKLOĆI, ROLANDU JAKOVLJEVIĆU, ĐURĐICI IŠTEF-BENŠIĆ,
JELENU d.o.o. , GRADU BJELOVARU, HPD „MIV“ VARAŽDIN, PD „KONČAR“ ZAGREB, PD „BILO“ KOPRIVNICA, MJEŠTANIMA SVETE ANE, HGSS STANICA BJELOVAR
HPD „PAPUK“ VIROVITICA, OPĆINI VELIKO TROJSTVO, PD „RAVNA GORA“ VARAŽDIN, HPD „PETROV VRH“ DARUVAR, HPD „GROHOT“ MARIJA BISTRICA, NARODNA KNJIŽNICA „PETAR PRERADOVIĆ“

Prigodnim pozdravnim riječima i čestitkama obratili su se brojni uvaženi gosti : tajnik Htvatskog planinarskog savaza g. Darko Berljak,dožupanica Bjelovarsko-bilogorske županije g-đa Đurđica Ištef-Benšić, tajnik Športske zajednice Grada Bjelovara g. Tomo Globan te predstavnici planinarskih društava „Borik“ Đurđevac, „Garjevica“ Čazma, „Končar“ Zagreb , „Ravna gora“ Varaždin, „Petrov vrh“ Daruvar i Društva prijatelja prirode Ivanić-Grad . Nakon toga su proglašeni pobjednici foto natječaja „Oblici u stijeni i drvetu“ ,a sve je završilo izvrsnom projekcijom Milana Rajšića „U društvu bogova Hermesa i Argusa“ iz različitih planina i dijelova svijeta. Proslava lijepe obljetnice nastavlja se kroz godinu od 4. – 13. travnja organizacijom Planinarskog tjedna HPD „Bilogora“. U tom periodu moći će se uživati u predavanjima i projekcijama fotografija Željka Bockovca „ Peru i Ande“ te „Eiger“, Tomislava Zoričića – Toma „Austrijski tritisućnjaci“ i projekciji naših izleta 2013. Na „Danima otvorenih vrata“ Ekološka sekcija Društva prezentirati će izradu kućica za ptice. Planinarski tjedan planiramo aktivno završiti 13. travnja našim tradicionalnim 17. Proljećem na Bilogori .