HPD “Bilogora” dobilo Povelju Općine Veliko Trojstvo

Općinsko vijeće Općine Veliko Trojstvo na 20.sjednici održanoj 17. travnja 2013. godine donijelo je Odluku o dodjeli Povelje Općine Veliko Trojstvo HPD "Bilogora" za ostvarenja u području društvenog života i dostojnog promicanja Bilogore i Općine Veliko Trojstvo.

Za vikend 24.-26. svibnja 2013. godine povodom obilježavanja dvadeset godina Općine Veliko Trojstvo, ali i blagdana Župe Presvetog trojstva te Dana osnovne škole održana je i manifestacija Proljeće u Velikom Trojstvu. Bogat trodnevni program uključivao je raznovrsne sportske susrete mladih te dodjelu priznanja najzaslužnijima za razvoj i unapređenje života u općini Veliko Trojstvo.Općinsko vijeće prepoznalo je rad i zalaganje Hrvatskog planinarskog društva "Bilogora" i dodijelilo im Povelju Općine Veliko Trojstvo za promicanje Bilogore i Općine. Planinari neprestano rade u Maglenči na uređenju planinarskog doma "Kamenitovac" i okoliša doma. Na redovnoj godišnjoj skupštini Društva 3. ožujka 2013. otvoreno je za vlastite potrebe potkrovlje planinarskog doma uređeno u planinarskom stilu (kao skupna spavaonica) u koju je smješteno 40 madraca obučenih plahtama sa jastucima i dekama. U prizemlju doma postavljeni su cipelari sa sobnim papučama za preobuvanje kako se potkrovlje ne bi oštečivalo planinarskim cipelama i unosile vanjske nečistoće. Uz planinare, mogućnost smještaja u ovom dijelu Bilogore omogućen je i biciklistima, lovcima, udrugama vinogradara,vinara i voćara, KUD-ovima i svima drugima koji dolaze na Bilogoru u većem broju. Podjelom zahvalnica u subotu 25. svibnja 2013. planinari su obilježili i otvorili novouređeno dječje igralište planinarskog doma u sklopu građanske inicijative „Vesela djeca“. Na osnovu izrađenog projekta regionalna komisija zaklade Zamah dodjelila je Društvu financijsku potporu od 13.000 kuna kojima je kupljen i montiran tobogan sa kućicom i tri nova ekološka koša za odlaganje otpadaka te izmjenjene gornje drvene površine na četiri stola i osam klupa . Svojim sredstvima te radom volontera, članova društva obojene su postojeće sprave i uređena površina na kojem se nalazi dječje igralište.