17.PROLJEĆE NA BILOGORI (13.travnja 2014.)

Više od 300 ljubitelja prirode, planinara i šetača, iz 18 društava, okupilo se u nedjelju 13.travnja 2014. godine na tradicionalnoj manifestaciji „Proljeće na Bilogori“ .

Uz domaćine životopisnim stazama pitome Bilogore hodali su susjedni planinari iz Đurđevca, Koprivnice, Čazme, Ivanić-Grada, Križevaca ali i udaljenijih dijelova Lijepe naše i to Zagreba, Virovitice, Varaždina, Daruvara, Lipika, Požege, Đakova te najudaljenijih Gospića i Korenice i Hadžića iz susjedne Bosne i Hercegovine. Ovogodišnje Proljeće na Bilogori imalo je posebni svečarski ugođaj proslave 90. obljetnice planinarstva u Bjelovaru. Prije kretanja na staze pozdravne riječi dobrodošlice okupljenim planinarima uputio je Željko Vinković, predsjednik HPD „Bilogora“, zahvalio im što su došli u ovako velikom broju te ih upoznao sa planiranim stazama. Nakon njega planinarima su se kratko obratili Tomislav Čanić (dopredsjednik Hrvatskog planinarskog saveza), Otmar Tosenberger (predsjednik Slavonskog planinarskog saveza) i Sead Nizić, (predsjednik PSD „Brezovača“Hadžići). Nakon uvodnog dijela u 10 sati krenulo se na hodanje po dvije obilježene planinarske staze uz stručno vođenje planinarskih vodiča . Za dužu obilaznicu od 11 kilometara " Bilogorskim stazama" trebalo je 3,5 sata hoda, a za kraću „romantičnu stazu“ od 9 kilometara na Orovačke vinograde 3 sata laganog hoda. Već po tradiciji konačno odredište svih staza bilo je na planinarskom domu "Kamenitovac" , popularnom Planinarcu, gdje je organiziran ručak, potom uz glazbu uživo zabava i druženje. Svako društvo dobilo je za uspomenu na sudjelovanje prigodnu Spomenicu 90. obljetnice planinarstva u Bjelovaru.

“PROLJEĆE NA BILOGORI 2014” (popis gostiju)

PD “Lipa”, Lipik 2
237 prijavljenih gostiju

Željko Vinković,
predsjednik HPD "Bilogora"

Večernji list, 14.travnja 2014.

Bjelovarski list, 14.travnja 2014.