16. PROLJEĆE NA BILOGORI

Na 16.Proljeću na Bilogori održanom 21.travnja 2013. godine okupilo se dvjestotinjak planinara i ljubitelja prirode iz 15 planinarskih društava.

Osim naših redovitih gostiju iz Koprivnice,Zagreba,Virovitice,Varaždina,Đurđevca,Daruvara i Oroslavlja po prvi put posjetili su nas planinari iz Ivanca,Čazme,Ivanić Grada,Požege i Velike. Planinari su uživali prekrasnom,sunčanom proljetnom danu šetajući po tri pripremljene staze. Za najdužu obilaznicu „Bilogorskim stazama“,dužine 11 kilometara, odlučilo se osamdesetak planinara.Oni su kupili dnevnik obilaznice, a za uspomenu na prijeđenu stazu dobili su značku obilaznice. Isto toliko planinara odlučilo se za deset kilometara dugu stazu koja je vodila na stražarnicu -vidikovac iznad Velikog Trojstva gdje se održavala tradicionalna posveta konja. Preostali dio planinara obišao je najkraću,sedam kilometara dugu stazu. U 14 sati kod planinarskog doma „Kamenitovac“ organiziran je ručak po prigodnim cijenama, a druženje se nastavilo do kasnih popodnevnih sati.

“PROLJEĆE NA BILOGORI 2013” ( popis gostiju)

PK “Ivanec” Ivanec 4
HPD “HZZO”Požega 15