U PLANINI MOJE SRCE RADOSNO KUCA

Sastavak mladog planinara Petra Bajsića

U NEDJELJU SAM BIO NA PLANINARSKOM IZLETU U GORSKOM KOTARU. NAKON ŠTO JE AUTOBUS PROŠAO KROZ NIZINSKE KRAJEVE, KROZ PROZOR SMO VIDJELI PRVE PLANINE. MOJE JE SRCE TADA POSKOČILO OD RADOSTI. PLANINE SU BILE PREKRIVENE DRVEĆEM JESENSKIH BOJA. KADA SMO STALI, KRENULI SMO PJEŠAČITI. U ŠUMI JE BILO PREDIVNO. DOK SMO HODALI ŠUMOM ŠARENO LIŠĆE JE ŠUŠTALO, A SUHE GRANČICE PUCKETALE POD NAŠIM NOGAMA. VJETAR JE HUČAO KROZ KROŠNJE IZ KOJIH SE ČUO CVRKUT PTICA. HODALI SMO BLIZU PONORA. NAKON TOGA SMO DOŠLI U PLANINARSKI DOM PETEHOVAC. KADA SMO SE VRATILI DO AUTOBUSA, JOŠ JEDNOM SAM SE OKRENUO, POGLEDAO PREDIVNE PLANINE I POZDRAVIO IH DO SLJEDEĆEG PUTA.

Petar Bajsić
4. razred