SVETO BRDO – CEROVAČKE ŠPILJE

19. - 20. rujna 2015. - Na izlet se ide osobnim automobilima.
Vodič: Željko Vinković

Plan izleta:
19. rujna 2015., subota – Pohod „Tragom zbjega lovinačkog kraja“-(Sveto brdo (1752 m)
3.00 - polazak s bolničkog parkirališta
8.00 - okupljanje u Svetom Roku kod pivnice Pupi
prijava sudionika pohoda, prijava sudionika za večeru.
9.00 - polazak s vozilima do desetog kilometra stare ceste Sveti Rok – Alan (Tulove Grede)
( na proširenju ceste ostavljamo vozila i krećemo šumskim putem prema
Liščanim Bunarima, te dalje prema skloništu Dušice i Svetom Brdu

12.00 - dolazak i okrjepa na Dušicama (iz ruksaka)
13.00 - 14.00 dolazak na Sveto Brdo (odmor i okrjepa)
polazak istim putem prema vozilima
17:00 - misa kod križa (Egeljac)
18:30 - druženja uz večeru i glazbu kod pivnice Pupi

Noćenje u osobnim šatorima koji će se postavljati na polju uz restoran Pupi – obavezno ponijeti šator, vreću za spavanje i karimat. (ne nosi se u planinu)

20.rujna 2015., nedjelja – (Cerovačke špilje)
Cerovačke špilje smještene su na južnom dijelu Parka prirode „Velebit“, među najpoznatijim su i najznačajnijim speleološkim objektima u Hrvatskoj. Kompleks čine 3 špilje (Donja, Srednja i Gornja) sa ukupno 4 km istraženih kanala. Za turistički posjet uređeno je prvih 700 m Donje i Gornje špilje. Temperatura u špiljama se kreće između 5 i 11o C stoga treba ponijeti topliju odjeću, pokrivalo za glavu i udobne cipele.
cijena ulaznica – jedna spilja 40 kuna
obje špilje 70 kuna

Svaki polaznik na izlet ide na vlastitu odgovornost. Na izlet se ide osobnim automobilima. Konačni dogovor oko prijevoza na druženju u Glamour caffe-u (četvrtak, 17.rujna 2015.). Prijave za izlet mogu se izvršiti kod vodiča izleta.
Vodič: Željko Vinković 098/449989