LIČKA PLJEŠIVICA

vrh GOLA PLJEŠIVICA (1646 m) - 22. studeni 2015.(nedjelja) - 5.30 - polazak s bolničkog parkirališta - vodič Željko Pranjić

O Ličkoj Plješevici je gotovo nepotrebno trošiti riječi, veliki planinski masiv impozantnog izgleda. Lička Plješevica odnosno naše odredište Gola Plješevica je dugo bio nedostupan planinarima zbog vojnog objekta na samom vrhu i prekrasnog pogleda na obližnji aerodrom koje je sad u sastavu BiH. Gola Plješivica jedan je od najljepših vidikovaca u Hrvatskoj. S vrha je lijep pogled na Bihać a na drugoj strani Plitvička Jezera, Crni vrh i Ozeblin.
Planinarsko društvo „Mrsinj“ iz Korenice markiralo je novi planinarski put Korenica – Gola Plješivica 20.listopada 2013. godine, povodom obilježavanja dana društva organiziraju uspon na Golu Plješevicu.

Plan izleta
5.30 - polazak s bolničkog parkirališta.
Nakon 3,5 sata vožnje, s jednim zaustavljanjem radi kave, wc-a, rakije i sl., stižemo u Korenicu. Iz Korenice se upućujemo u obližnje selo Mihaljevac iz kojeg će krenuti naš 3-satni uspon (u slučaju velike količine snijega moguće i 4-satni).
Silazak će biti zavisno o vremenu po dogovoru.
Planirano kretanje za Bjelovar je oko 18:00h

Svaki polaznik na izlet ide na vlastitu odgovornost.
Oprema: standardna za zimske izlete, kapa, rukavice, zimska (višeslojna) odjeća i obuća, budite spremni na sve vremenske prilike (neprilike). Hrana: iz ruksaka

Napomena: Na izlet mogu putovati i planinari koji žele obilaziti NP Plitvička jezera
u vlastitoj organizaciji. Autobus će ih ostaviti na ulazu te pokupiti u dogovoreno vrijeme.

Prijave i uplate za izlet na uobičajeni način najkasnije do 14. studenog 2015.
Vodič zadržava pravo promjene plana izleta u slučaju nepredviđenih okolnosti.
Dodatne informacije o izletu kod vodiča izleta.

Vodič :
Željko Pranjić