KOLIJEVKOM HRVATSKE DRŽAVNOSTI

4.-5. ožujka 2017. - Organizator manifestacije HPD „Ante Bedalov“ Kaštel Kambelovac
Petak, 3. ožujka 2017. - 14.00 polazak s parkirališta na Trgu Hrvatskih branitelja (bivši Radićev trg - („stari Pevec))

Plan izleta :
Petak, 3. ožujka 2017.
14.00 – polazak s parkirališta na Trgu Hrvatskih branitelja (bivši Radićev trg- („stari Pevec))
22.00 – dolazak na planinarski dom „Putalj“ (460 m) (noćenje)
Subota, 4. ožujka 2017.
KT10 crkva Sv. Martina od Kruševika, prigodna riječ domaćina
Grupa „A“: (lagana tura bez savladavanja velike nadmorske visine)
08:20 – organizirani prijevoz do KT1 Bijaći (crkvica Sv. Marte)
09:00 – polazak od Sv. Marte prema KT2 Sv. Nofar (Onofrije), KT3 Sv. Juraj od Žestinja, KT 4 Sv. Marija od Špiljana ili Stomorija, KT5 Sv. Nikola od podmorja, KT6 Sv. Juraj od podmorja u Radunu, KT8 Sv. Lovre od Ostroga, KT9 Sv. Mihovil od Lažana - 15:00 očekivani dolazak na Pl. kuću pod Koludrom
Grupa „B“: - postoji opcija da se na pola puta vrati protupožarnom putem na pl. dom Putalj
08:30 - polazak prema , KT9 Sv. Mihovil od Lažana, KT8 Sv. Lovre od Ostroga, KT7 Sv. Ivan Biranj (631m)
12:30 – polazak grebenom Kozjaka prema Pl. kući pod Koludrom (dolazak u 14.30)
• Napomena: Obvezna prijava svih koji idu u grupu „A“ radi organiziranja prijevoza.
• po povratku na „Dom pod Koludrom“ – topli obrok priprema domaćin po popularnim cijenama.
Nedjelja, 5. ožujka 2017.
08:00 – sastajanje u Kaštel Kambelovcu (na parkiralištu groblja 'Gospe na Krugu'),
KT 10 crkva Sv. Martina od Kruševika, prigodna riječ domaćina
Grupa „A“: lakša – mogućnost povratka na Dom pod Koludrom od Putlja
08:20 –polazak prema Domu pod Koludrom (40 min.)-Dom pod Koludrom (čaj+okrjepa iz ruksaka) 09:30 polazak prema KT 13 Sv. Luka(zahtjevna osigurana staza, obvezne gojzerice, dobra kondicija) 11:30 – dolazak na Sv. Luku 12:00 – polazak priko Velog vrja (779m) na Debelić (710m) te preko Orlova gnijezda (598m) do Pl. kuće Pod Koludrom (dolazak u 14.30)
Grupa „B“: (prava planinarska tura)
08:20 – organizirani prijevoz do KT11 crkva Sv. Kuzme i Damjana zatim do groblja u Kaštel Sućurcu 09:00 polazak prema KT 12 Sv. Juraj od Putalja, do Pl. doma Putalj  10:00 polazak prema KT 13 Sv. Luka 11:30 – dolazak na Sv. Luku 12:00 – polazak preko Velog vrja na Debelić te preko Orlova gnijezda do Pl. kuće Pod Koludrom (dolazak u 14.30)
• Napomena : Obvezna prijava svih koji idu u grupu „B“ radi organiziranja prijevoza.
• po povratku na „Dom pod Koludrom“ – topli obrok priprema domaćin po popularnim cjenama.
Dolazak u kasnim večernjim satima.
NAPOMENA :
OBAVEZNO ponijeti važeću putovnicu ili osobnu iskaznicu za
prelazak granice te planinarsku i zdravstvenu iskaznicu.
Ponijeti veći ruksak, rezervnu odjeću, kabanicu, kapu, štapove za hodanje,
naglavnu svjetiljku, naočale, vreću za spavanje (u domovima ima posteljina).
Izlet nije prezahtjevan ali zahtjeva kondiciju, vode ima usput (ponijeti 0,5-1 l).
Vodič izleta može izmijeniti plan i rutu puta u slučaju lošeg vremena ili nepredviđenih okolnosti.

Vodič izleta: Željko Vinković (098/449-989)