Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hpdbilog/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

HRVATSKO PLANINARSKO DRUŠTVO “BILOGORA” BJELOVAR

IZRADA KUĆICA ZA PTICE

U sklopu planinarskog tjedna HPD "Bilogora" Ekološka sekcija poziva planinare i sve ljubitelje prirode na izradu kućica za ptice u subotu, 5.travnja 2014. od 13 sati na planinarskom domu "Kamenitovac".

Plan akcije:

Potrebna oprema: čekić + čavlići
Molim Vas da potvrdite svoj dolazak zbog klope na dolje navedene brojeve.

Zašto postavljati kućice za ptice?
Većina dupljašica su ptice šumskih staništa i prirodno se gnijezde u starim šumama bogatim dupljama. No, u posljednjih stotinjak godina znatno su smanjene površine obrasle takvim šumama. Suvremene metode uređivanja šuma uključuju redovitu sječu suhih, šupljih, oštećenih i starih stabala, pa je prirodnih duplji danas u šumama vrlo malo.Nedostatak prirodnih duplji možemo djelomično ublažiti izradom i postavljanjem kućica za gniježđenje u odgovarajuća staništa, te tako pospješiti gniježđenje ptica dupljašica i pridonijeti njihovoj zaštiti.

Karlo Polašek (091 523 7225)
Elizabeta Kosar (095 906 5223)