4. pohod slavonskim planinama, dionica Krndija

Subota, 27. rujna 2014. Originalno je izlet bio planiran u svibnju no bio je odgođen zbog poplava koje su tada pogodile dijelove Slavonije.

Plan izleta

3:00 – polazak s bolničkog parkirališta - dolazak do planinarske kuće Borovik.
4. pohod slavonskim planinama, dionica Krndija po programu organizatora
7:00 – Okupljanje planinara kod pl.k. Borovik, KT 16, pozdravna riječ organizatora i otvaranja Pohoda
7:30 – kreće se na pohod, u dvije grupe:
A) zahtjevnija - za one koji planiraju hodati cijelim putem, 11 sati, do pl. kuće Tivanovo
B) prosječna - za one koji planiraju hodati oko 6 sati; od Borovika do Lončarskog visa
11:15 – dolazak na KT 17, željeznička postaja Londžica
12:30 – dolazak na Bedemgrad, KT 18
13:30 – dolazak na Lončarski vis, KT 19, odmor, završetak hoda lakše B grupe (odmor na Paulinovcu)
16:30 – dolazak na Dobru vodu, KT 20, odmor i silazak do pl. kuće Tivanovo
18:30 – dolazak do pl. kuće Tivanovo u Gazijama – kraj hodanja, odmor i druženje
19:30 – povratak prema Bjelovaru, dolazak u kasnim večernjim satima

Na mjestima većih pauza bit će ponuđena voda, osvježavajući napitci i čaj ako bude hladno. Onima koji to žele, prevest će se prtljaga (presvlaka, hrana i slično) do odmorišta i kasnije do pl. kuće. Organizirana prehrana tijekom dana nije predviđena.

Svaki polaznik na izlet ide na vlastitu odgovornost. Molim planinare da ponesu uobičajenu planinarsku jednodnevnu opremu.
Na izlet se ide osobnim automobilima. Molim sve zainteresirane da se jave direktno vodiču na mobitel, osobno četvrtkom na sastanku planinara u K2 ili putem elektroničke pošte. Rok za prijavu je nedjelja, 21.9. do kraja dana. Vodič zadržava pravo promjene plana izleta u slučaju nepredviđenih okolnosti. Dodatne informacije o izletu kod vodiča izleta.

Vodič izleta: Dražen Hudoletnjak, mob. 091/536-6045, email: [email protected]