3.“Pohod slavonskim planinama“ - dionica Dilj gora

17-18. svibnja 2013. (petak popodne i subota)
Molim planinare da ponesu karimat, vreću za spavanje, šator, naglavnu lampu.
Kod prijave za izlet napomenuti ukoliko netko ne posjeduje šator.
Prijave i uplate za izlet do 12 sati u subotu 11. svibnja 2013.
Vođa puta: Željko Vinković,098/ 44 99 89

Plan izleta :
17.svibnja (petak)
17.00 - polazak s parkirališta na Radićevom trgu (stari Pevec)
20.30 - dolazak u Brodski Drenovac – podizanje šatorskog naselja
na brdu Viljevo (297 m) kod vile Ciroza – možda nekoliko spavaćih
mjesta bude riješeno u vikendicama ili lovačkom domu

18.svibnja (subota)
07.00 – okupljanje planinara u Brodskom Drenovcu ispred “Štamparovog zdenca” u središtu mjesta
Dr. Andrija Štampar hrvatski liječnik, specijalist higijene i socijalne medicine rođen je 1.rujna 1888. g. u Brodskom Drenovcu.
Definicija zdravlja po dr. Štamparu - Zdravlje je stanje potpunog fizičkog, psihičkog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti .
Brodski Drenovac - Crkva sv. Dimitrija - jednobrodna gotička, kasnije barokizirana građevina zanimljiva po freskama i natpisima glagoljice u svojoj unutrašnjosti . To su uglavnom biljni motivi, listovi hrasta, loze, bukve i bršljana koji su klesani u kamenu na razne načine. Pretpostavlja se da je podignuta nešto prije 1399. godine.
07.30 – polazak na pohod
staza Brodski Drenovac – kasnoromanička crkvica Sv.Martina
iz 1167 g. u Lovčiću (KT- 12 ) – Grgurovići – Čelikovići (4,5 sata)
Mogućnost prestanka hoda u Čelikovićima (čekati će autobus)
13.00 Čelikovići – Pljuskara (KT- 13) – pl. dom Đuro Pilar (KT-14)(4,5 sata)
Na mjestima većih pauza biti će ponuđeni osvježavajući napitci i čaj ako bude hladno. Organizirana prehrana tijekom dana nije predviđena.
(KT-12, KT-13, KT-14) točke planinarske obilaznice “Slavonski planinarski put”
Dolazak u Bjelovar u večernjim satima.
Svaki polaznik na izlet ide na vlastitu odgovornost. Molim planinare da ponesu karimat, vreću za spavanje, šator, naglavnu lampu, zaštitu od kiše i sunca, dobro raspoloženje. Kod prijave za izlet napomenuti ukoliko netko ne posjeduje šator. Prijave i uplate za izlet mogu se izvršiti u prodavaonici „Zagrepčanka“ na Gradskoj tržnici (do 12 sati u subotu 11. svibnja 2013.). Vodič zadržava pravo promjene plana izleta u slučaju nepredviđenih okolnosti.
Vođa puta:
Željko Vinković, 098/ 44 99 89