Izrada kućica za ptice

Plan akcije:

5.4.2014. (Subota) od 13 sati
Potrebna oprema: čekić + čavlići + grin
Molim Vas da potvrdite svoj dolazak zbog klope na dolje navedene brojeve. grin

Zašto postavljati kućice za ptice?

Većina dupljašica su ptice šumskih staništa i prirodno se gnijezde u starim šumama bogatim dupljama. No, u posljednjih stotinjak godina znatno su smanjene površine obrasle takvim šumama. Suvremene metode uređivanja šuma uključuju redovitu sječu suhih, šupljih, oštećenih i starih stabala, pa je prirodnih duplji danas u šumama vrlo malo.

Nedostatak prirodnih duplji možemo djelomično ublažiti izradom i postavljanjem kućica za gniježđenje u odgovarajuća staništa, te tako pospješiti gniježđenje ptica dupljašica i pridonijeti njihovoj zaštiti.

Karlo Polašek (091 523 7225)
Elizabeta Kosar (095 906 5223)