›› Izrada kućica za ptice

Plan akcije:

5.4.2014. (Subota) od 13 sati
Potrebna oprema: čekić + čavlići + grin
Molim Vas da potvrdite svoj dolazak zbog klope na dolje navedene brojeve. grin

›› Proljetno cvijeće

VISIBABA
Galanthus nivalis L.
PORODICA: sunovrati

OPIS SVOJTE:
Trajnica visoka 10-15 cm, s jajastom lukovicom promjera oko 1,5 cm. Stabljike su pojedinačne, rjeđe rastu po dvije iz jedne lukovice. U prirodi postoji 20 vrsta visibaba. Linearni listovi u doba cvjetanja dugi su do 10 cm, a široki tek oko 0,5 cm. Slabo mirisavi cvjetovi pojedinačni su i ovješeni, sjajnobijele boje. Ocvijeće je građeno od dva kruga sa po tri slobodna lista („latice“): tri raširena vanjska duža su od tri skupljena unutarnja, koji su na vrhu zelenkasti.

›› Plan rada Ekološke sekcije za 2013. godinu

1. ožujka 2013. godine održan je sastanak Ekološke sekcije HPD Bilogora. Na sastanku su prisustvovali Elizabeta Kosar, Karlo Polašek, Mira Gojević i Željko Vinković. Glavna tema je bila izrada plana rada Ekološke sekcije za 2013. godinu.

›› Izvještaj o radu Ekološke sekcije 2012. godine

2. ožujka 2012. godine održan je sastanak Ekološke sekcije HPD-a Bilogora. Sastanku su prisustvovali Elizabeta Kosar, Željko Vinković, Verica Brglez, Mira Gojević, Ivan Herman i Mirjana Saks.

›› Zapisnik s Osnivačke skupštine Ekološke sekcije HPD Bilogora

Donosimo zapisnik sa sastanka održanog 31. ožujka 2010.

Članovi sekcije su Mirjana Saks, Verica Brglez, Tanja Horvat, Stjepan Šeruga, Nevenka Hrga, Štauber Ljiljana, Mira Gojević, Lucija Miškić, Dubravka Tončić, Elizabeta Kosar, Nada Nađ, Goran Barunić, te Željko Vinković, predsjednik HPD Bilogora Bjelovar.

1 / 2 |  1 2 >