Proljeće na Bilogori 2012

PROLJEĆE NA BILOGORI 2012.

Oko 150 planinara okupilo se ove nedjelje, 15.travnja 2012., u planinarkom domu "Kamenitovac" u Maglenči na tradicionalnom 15. proljeću na Bilogori.

Uz domaćine članove HPD "Bilogora" Bjelovar, životopisnim stazama pitome Bilogore hodali su planinari iz Koprivnice, Virovitice, Varaždina, Zagreba, Marije Bistrice i Daruvara. Hodalo se po tri obilježene planinarske staze različite dužine i zahtjevnosti. Za najdužu i najzahtjevniju stazu Orovački vinogradi - Pohajdin bunar, dužine 15 km trebalo je 5 sati hoda. Srednje zahtjevna staza dužine 11 km, obilaznica "Bilogorskim stazama" ishodana je za 3,5 sata, dok je za najkraću i najromatičniju stazu od 9 km do Orovačkih vinograda trebalo oko tri sata. Već po tradiciji konačno odredište svih staza bilo je na planinarskom domu "Kamenitovac", popularnom Planinarcu, gdje je organiziran ručak, potom uz glazbu uživo zabava i druženje.

Željko Vinković,
HPD "Bilogora" Bjelovar