Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hpdbilog/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

HRVATSKO PLANINARSKO DRUŠTVO “BILOGORA” BJELOVAR

Međunarodni dan planina na Papuku

Park prirode Papuk i Slavonski planinarski savez uz pokroviteljstvo Hrvatskog planinarskog saveza, u nedjelju, 8. prosinca 2013. na području zapadnog Papuka, organizirali su proslavu Međunarodnog dana planina .

Na ovogodišnju tema proslave : „ Planine – ključ za održivu budućnost“ djelatnici Parka prirode održali su kratko predavanje s naglaskom na planinu Papuk.
null
Među 250 planinara iz dvadesetak planinarskih udruga bilo je i 19 planinara HPD „Bilogora“ Bjelovar i 19 planinara DPP Ivanić Grad koji su na ovom pohodu odrađivali izlet Opće planinarske škole na temu Kretanje u planinama.
null
Planinari su kroz četiri sata pohodili lokalitete nepoznatog i nemarkiranog dijela zapadnog Papuka hodajući 12 kilometara dugu snježnu kružnu trasu.
null
Trasa je vodila uređenom konjičkom stazom tzv. Gutmannovog Reitwega oko vrha Točak spuštajući se na lovačku kuću Brzaja popularno zvanu “Crna kuća”. Stanica HGSS Požega i Orahovica osiguravali su izletnike postavljanjem rukohvata na opasnim lokacijama spusta.