OTVORENJE PLAN. DOMA “KAMENITOVAC”

Planinarski dom „Kamenitovac“ otvoren je 5.kolovoza 1951. godine u 11 sati.

Na izvanrednoj skupštini 2. studenoga 1939. g. prvi puta se spominje izgradnja planinske kuće na Bilogori. Drugi svjetski rat odgodio je gradnju, a društvo prestaje s radom da bi nakon rata otpočelo s radom u novim uslovima. Na sastanku 30.listopada 1947. g. izabrana je komisija sa zadatkom da izvrši potrebne pripreme za gradnju doma. Gradnja planinarskog doma počinje 13.kolovoza 1949., a pod krov je stavljen 11.rujna 1949. Koliko je gradnja doma bila važna planinarima govori i podatak da je 30 članova društva preuzelo na sebe obvezu vraćanja pozajmice koju je društvo uzelo kod banke za dovršenje doma. Tijekom 1950. g. i 1951. g. postavljeni su vodovod,stolarija, elektroinstalacije, a 25.prosinca 1950.g. planinarski dom i selo Maglenča dobivaju struju. Planinarski dom „Kamenitovac“ otvoren je 5.kolovoza 1951. godine u 11 sati.