OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

HPD Bilogora i ove 2020. godine organizira opću planinarsku školu. Cilj škole je osposobljavanje planinara za sigurno planinarenje. Ona je polazište planinarskog sustava školovanja, a na nju se nastavljaju tečajevi za vodiče, markaciste, čuvare planinske prirode, speleologe, alpiniste i sportske penjače.
VIŠE

Zašto planinariti?

Dragi posjetitelji (i svi vi koji još uvijek razmišljate biste li počeli planinariti)!

Možda će vam ovi podatci pomoći u odluci: U planinama se brzo zaboravlja kaotična i stresna svakodnevica. Brige, problemi i frustracije ustupaju mjesto uživanju u ljepotama netaknute prirode, ali i u vlastitim koracima, disanju punim plućima i ničim opterećujućim.
VIŠE

Kako je bilo na izletima i akcijama

Novsko brdo

›› BILOGORCI U PUNOM BROJU NA NOVSKOM BRDU!

Čak 50-ero članova HPD Bilogore našlo se u nedjelju, 12. siječnja 2020. u Novskoj na prvom ovogodišnjem velikom okupljanju planinara! Kao da su jedva čekali da minu božićni i novogodišnji blagdani pa da se vrate majci prirodi!

HPD Bilogora

›› DVODNEVNO ‘UGRIJAVANJE’ ZA 2020.!

Kako su prošlu godinu završili hodanjem po Bilogori, tako su i 2020. tradicionalno otvorili okupljanjem u šumi Lug, u nedjelju 5.siječnja, te laganim usponom do planinarskog doma Kamenitovac.

SVI IZLETI

Najave izleta i akcija

95 godina HPD Bilogora

›› 95 GODINA HPD BILOGORA

Tri važna događaja u postojanju HPD Bilogore obilježavaju tekuću 2019. godinu Prvi se već dogodio-24. veljače ove godine, na svečanoj je Skupštini društva na planinaskom domu Kamenitovac proslavljena 95.godišnjica osnutka i rada HPD Bilogore čime su se bjelovarski planinari svrstali među najstarija organizirana društva u Hrvatskoj.

›› PROLJEĆE NA BILOGORI

Jednom godišnje, polovicom travnja, Bilogora i planinarski dom Kamenitovac nađu se u središtu planinarskih zbivanja. Tada se na platou ispred doma, čekajući da krenu nekom od staza, nađe nekoliko stotina planinara i onih što vole prirodu na manifestaciji „Proljeće na Bilogori“.

EU projekt

›› PREKO 452 TISUĆA KUNA IZ EU DO POUČNE STAZE!

I nove generacije bjelovarskih planinara žele ponešto ostaviti u naslijeđe. Ovoga ljeta su nakon prilično dugih i zahtjevnih priprema, započeli radovi na izgradnji „Poučne staze Bilogora“ (idejna začetnica projekta Anamarija Pađan, projektantica Adela Zobundžija).